Site Loader

Dla niektórych ryzyko oznacza życie. To coś co sprawia, że człowiek czuje, iż żyje, a adrenalina podchodzi do poziomu maksimum. Trzeba przyznać, że dzięki czemuś takiemu czasem warto zaryzykować, o ile wszystko jest w granicach normy. O ile prawdziwy człowiek musi uważać na ryzyko, o tyle bohaterzy książkowi nie muszą tego robić. Dzięki temu dzieła literackie są jeszcze bardziej porywające i czyta się je z wielką przyjemnością. Do takich wciągających książek na pewno należy “Ryzykowny wybór” Emilii Szelest.

Weronika Kardasz

Wielu czytelników doskonale kojarzy Emilię Szelest z serią opowiadającą o Weronice Kardasz. Pierwsza część tej książki “Niebezpieczna gra” w szybkim tempie podbiła serca czytelników, dzięki czemu autorka zyskała sobie wiernych fanów, którzy z wielką niecierpliwością oczekiwali kolejnych przygód młodej, ale bardzo ambitnej policjantki z wydziały kryminalnej z Warszawy. Pomimo tego, że ma tylko trzydzieści lat, to już zdążyła zdobyć uznanie swoich szefów, którzy doskonale wiedzą, że jeżeli Weronika wejdzie do akcji, to sprawa na pewno zostanie rozwiązana. Już od pierwszego tomu akcja zaczyna się bardzo żywo kręcić i nawet na moment nie ustanie. Morderstwo gubernatora, jedyny świadek, który twierdzi, że ma amnezję, staje się potem narzeczonym Weroniki. Nie można przecież zapomnieć o Lokim i o Ewie. Przecież jest jest Kordian, który nie należy do wzorowych obywateli. I Bracia Perun, którzy w końcu lądują tam, gdzie powinni być od początku, czyli w więzieniu.

Finał sagi

“Ryzykowna gra” to ostatni finał tej wspaniałej sagi, którą Emilia Szelest wypuściła na rynek. Jeżeli ktoś myśli, że autorki nie stać na o wiele więcej, to się głęboko myli. Tym razem okazuje się, że Przemek został porwany. Weronika jest na tyle mocno zdeterminowana, że jest gotowa go odbić. Wie, że zemsta nie tylko będzie słodka, ale również bardzo krwawa. Ma do pomocy Lokiego, który ma nadzieję, że dzięki temu uda mu się odzyskać Ewę. Tylko nie łatwo zaatakować Kordiana (brata Ewy!), który przejął władzę nad bractwem i rządzi twardą oraz surową ręką. To nie będzie łatwa misja. Wręcz samobójcza. Pomocni mogą okazać się Bracia Perun, ale policjantka wsadziła ich do więzienia. Musi teraz pomóc im się uwolnić, aby wszyscy mogli skupić swoje siły przeciwko jednemu wrogowi – Kordianowi. Finał całej sagi, gdzie Weronika Kardasz gra główną rolę jest czymś nad wyraz niespodziewanym. To powieść wobec której nikt nie może przejść w sposób obojętny.

Książka zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com

Post Author: Hubert